top of page

ÇANAKKALE’NİN EVLATLARI NFT KOLEKSİYONU YAYINDA

Kale Grubu’nun Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nde başlattığı “Çanakkale’nin Evlatları” projesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü için tasarladığı Çanakkale’nin Evlatları Özel NFT Koleksiyonu ile devam ediyor.


Kale Grubu 2016’da Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nde bu topraklar için toprağa düşmüş vatan evlatlarını anmak üzere interaktif bir belgesel hazırladı. Bu belgeselin İngilizce ve Türkçe versiyonlarını da web sitelerinde yayınladı. Çanakkale Destanı'nın dijital hikayesini dijital ve sosyal medyanın gücüyle tüm dünyaya ulaştırdı. Ardından bu projenin bir ayağı olarak Çanakkale İskele Meydanı’nda kurulan konteynerde “Çanakkale'nin Evlatları İnteraktif Deneyim” sergisi açtı.

Doğduğu topraklara duyduğu minnetle yeni bir adım daha atan Kale Grubu Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıldönümü için tasarladığı Çanakkale’nin Evlatları Özel NFT Koleksiyonu’nu yayınladı. 18 Mart’a özel 18 parçalık hazırlanan, zaferin simgesi haline gelen orijinal fotoğraf ve haritaların kullanıldığı seçki, bağımsızlığımızın hikayesine yön veren Çanakkale ruhunu dijital dünyada da yaşatıyor.


bottom of page