top of page

ABD’NİN EN BÜYÜK SERAMİK FUARI’NDA KALESERAMİK RÜZGARI

ABD’nin en büyük, dünyanın ise sayılı seramik fuarlarından biri olan Coverings küresel alıcı ve satıcıları bir araya getiriyor. Temmuz ayında Orlando’da düzenlenen Coverings 2021’de Kaleseramik, teknolojiyi tasarımla buluşturan yenilikçi ürünleri ile ilgi odağı oldu.


Seramik sektöründe Avrupa’nın 5’inci, dünyanın ise 15’inci büyüğü olan Kaleseramik, ABD pazarı özelinde dünyanın en önemli ihtisas fuarı olarak kabul edilen Coverings 2021’e katıldı. 7-9 Temmuz tarihlerinde Orlando’da küresel alıcı ve satıcıları bir araya getiren Coverings Fuarı’nda, Kaleseramik; ilham veren doğa dostu, yenilikçi ürün ve tasarımları ile seramiğin geleceğine de ışık tuttu.

Her biri alanında öncü markaları Kalebodur, Çanakkale Seramik, Edilcuoghi, Edilgres ve Kalesinterflex’ten doğan yeni markası T-One by Kale’nin yenilikçi ürünlerini dünya pazarına sunan Kaleseramik, yaşam alanlarını yeniden şekillendiren ürün ve tasarımları ile fuarda, tüketici ve profesyonellerden yoğun ilgi gördü. Kaleseramik standında, seramiğin alternatif kullanım örneklerinin tanıtıldığı ve ilk kez gösterilen T-One by Kale ürünleri ise, ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. Ayrıca çimento tipolojisinin özgün bir yorumu olan Concretum serisi; Türkiye'nin en ince, en büyük boyutlu ve esneyebilen seramik karosu Kalesinterflex’in geniş içerikli koleksiyonları; küçük ebatlı minimalist tasarımları sevenler için tasarlanan yeni koleksiyon Miniatile; İtalyan dokunuşunu yansıtan Edilcuoghi, Edilgres markalarının inovatif tasarımları da büyük ilgi gördü.


Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, “Ar-Ge’ye verdiğimiz önem ve yaptığımız yatırımların bir neticesi olan doğa dostu ve sürdürülebilir yenilikçi ürünlerimiz bugün de dünyanın dört bir yanında tüketici ve profesyonellerden büyük ilgi görüyor. Küresel seramik üreticilerinin yeni ürünleri ile boy gösterdiği Coverings Fuarı da bu ilgiyi açıkça gördüğümüz etkili organizasyonlardan bir tanesi oldu. Uluslararası seramik sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan Coverings 2021’de biz de kalite ve özgün tasarım anlayışımızı simgeleyen en yenilikçi ürünlerimiz ile yer aldık. Seramiğin geldiği son noktayı ortaya koyan ürünlerimiz, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kaleseramik olarak, bundan sonra da seramiğin genlerine dokunarak; geleceği tasarlamaya ve geleceğin mimarisine ışık tutmaya devam edeceğiz.” dedi.


Comments


bottom of page