top of page

ASEL’DEN SANAYİYE, “VERİMLİ SESSİZ VANTİLATÖR”

Asel Teknik, vantilatör imalatında başlattığı Ar-Ge çalışmalarını tamamlayarak, geliştirdiği silent serisiyle, endüstriye daha verimli ve daha sessiz vantilatörler kazandırmayı hedefliyor.

Endüstride kullanılan fanların çok büyük bir kısmının, yapılan tasarım hataları nedeniyle istenilenden çok daha yüksek ses seviyelerinde çalıştığını belirleyen Asel Teknik, çalışanlar açısından rahatsızlık ortaya çıkaran bu sorunu gidermek için sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarını sonuca ulaştırmayı başardı.


Asel Teknik yetkilileri, aslında gürültü ve verimliliğin ters orantılı iki parametre olduğunu, gürültünün azaltılması ile verimin de artırıldığını ifade ettiler. Yetkililer, vantilatörlerin tasarımında, hava akışları doğru tasarlanarak, ses seviyesinin aşağı çekilebildiğini ve böylece verimliliğin yükseltilebileceğini vurguladılar. Asel Teknik’in Ar-Ge çalışmaları sonucu, CycloVent adıyla geliştirilen vantilatörlerin ses seviyelerinin muadillerinden yüzde 10 daha düşük olduğu belirlendi.


Sanayide artan rekabetle birlikte, verimlilik her geçen gün daha da fazla önem kazanırken, değişik üretim proseslerinin değişmez ihtiyacı olan vantilatörler, işletmelerin hem gürültü düzeylerinde, hem de elektrik tüketimlerinde çok büyük pay alıyor. Asel Teknik’in yeni CycloVent vantilatör tasarımıyla bu iki parametre için de önemli gelişmeler kaydettiği vurgulanıyor. Verimli ve sessiz vantilatör üretimi gibi teknik konularda Türk Sanayi’nin, tüm üretim dallarıyla destek sağlaması gerektiğini belirten Asel Teknik yetkilileri, toz toplama filtreleri, vantilatörler gibi kendi üretim alanlarında, sürekli değişim ve gelişime açık bir vizyonla çalışmaya devam edeceklerini belirtiyorlar.


Comments


bottom of page