top of page

AYDABİR SÖYLEŞİLERİ İLHAM VERİYOR

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi ‘aydabir’ farklı konu ve konuklarıyla mimarlık ve tasarım dünyasına ilham olmaya devam ediyor.

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen güncel, sosyal ve ilham veren sohbetler serisi ‘aydabir’ her seferinde renkli konular ve konuklarla izleyicilerle buluşuyor. Metaverse’den klasik otomobil tutkusuna farklı konular dinleyenlere ilham veriyor. Örneğin son yıllarda turizme yeni bir alternatif olan ve her geçen gün yıldızı parlayan ekoturizm, aydabir’in de gündem konusu oldu. İDEALİST İç Mimarlık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mimar Öznur Turan Eke moderatörlüğünde, Haziran ayında İzmir Urla’da gerçekleştirilen söyleşide ekoturizm; ekonomik, tarımsal ve insani boyutuyla ele alındı. Söyleşinin konukları Uzbaş Arboretum Yönetim Kurulu Başkanı Can Ortabaş, Teruar Urla Kurucusu Osman Serdaroğlu, ekoturizm hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gündemdeki konuları uzmanlarıyla beraber ele alan aydabir’in beşinci söyleşisi koleksiyon başlığı altında, ünlü mimar ve iş insanlarının katılımıyla düzenlendi. İDEALİST İç Mimarlık Derneği Kurucu Üyesi İç Mimar Ayhan Geveli moderatörlüğünde, Ağustos ayında Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleştirilen söyleşide koleksiyon konusu konuşuldu. Her iki konuğun da Klasik Otomobil Kulübü üyesi olduğu söyleşide Mimar Haluk Ünsal ve iş insanı Saydun Gökşin ile iç mimar Ayhan Geveli; klasik otomobile olan ortak tutkularının yanı sıra tasarım, fonksiyonellik, çevre ve sürdürülebilirlik gibi birçok farklı konudaki görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.


‘aydabir’ söyleşi serisinin tüm videoları, İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalında izleyenlerle buluşuyor.


Comments


bottom of page