top of page

BANYOLARDA 2022 TRENDİ: MİNİMALİZM

Seramiksan, 2022’nin yükselen dekorasyon trendi minimalizmi Cement, Lava ve Bold serileriyle banyolara taşıyor. Dar banyo mekanlarında da kullanılabilen seri, mekanları ferahlatıyor.


Bustling Nest’in 2022’nin iç mekan trendlerinin nabzını tuttuğu anketine göre modernizmin sadelik ve şıklıkla buluştuğu minimalist tasarımlar dekorasyon trendlerinde ilk sıralarda yerini alıyor. İşlevselliğin, net çizgilerin ve kesintisiz bir görünümün öne çıktığı minimalist dekorasyon stili, banyolar başta olmak üzere evdeki tüm yaşam alanlarında kendine yer açıyor. 1994’ten bu yana yer ve duvar karoları, vitrifiye ve dekoratif ürünler üreten Seramiksan da banyoda minimalizm trendini Cement, Lava ve Bold serilerine taşıyor.

Seramiksan Direktörü M. Süreyya Çağlar, evlerde kullanıcısının tarzını en çok yansıtan mekanların başında gelen banyolarda minimalizm trendinin yüzeylerden başladığını vurguluyor: “Büyük ebatlı Cement ve Lava karo serileriyle kesintisiz yüzeyler oluşturuyoruz. Tasarım bütünlüğünün yanı sıra, endüstriyel dekorasyon trendlerinin vazgeçilmezi beton görünümünü banyolara taşıyan yer ve duvar karoları, minimalist dekorasyon trendine yeni bir bakış açısı katıyor. Açık ve koyu gri renklerdeki Lava serisi metropolitan zevklere hitap ederken, gri, bej ve antrasit tonlarındaki Cement karolar banyolarında etkileyici bir atmosfer oluşturuyor”.


Minimalist banyo trendini bütünsel tasarım anlayışıyla desteklediklerini belirten Çağlar, yeni karo koleksiyonlarınını minimal çizgilere sahip vitrifiyelerle kombinleme olanağı sunduklarını söylüyor ve “Seramiksan olarak lavabo, klozet ve bidelerden oluşan Bold serimiz ile işlevselliği estetikle buluşturuyoruz. Dar banyo mekanlarında da kullanılabilen seri, mekanları ferahlatıyor” diyor.


Comments


bottom of page