top of page

BİEN İSO 500’DE 243. SIRAYA YERLEŞTİ

Türkiye ve dünya yapı sektörünün önemli oyuncularından Bien, İSO 500’de 243. sırada yer aldı. Bir yıl önceki yıl 291’inci sırada yer alan şirket, elde ettiği başarılı sonuçlarla 48 sıra yükselmeyi başardı.

Önemli seramik üreticilerinden Bien, gerçekleştirdiği yatırımların meyvesini, prestijli sektör listelerinde yer alarak topluyor. Bien; İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 1968 yılından bu yana Türkiye'nin en büyük 500 şirketini açıkladığı İSO 500’de bu yıl 243’üncü sırada yer aldı. Bir önceki yıl; üretimden satışlarda 991 milyon 292 bin lirayla listede 291’inci sırada yer alan şirket, 2021 yılında gerçekleştirdiği 1 milyar 991 milyon 851 bin TL’lik üretimden satışla sıralamasını 48 puan yükseltti.

İSO 500’de hızla yükseliyor

Bien Direktörü Serkan Önem konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi: “Bien olarak üretimimizi Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarımızda gerçekleştiriyoruz. Yurt içinde 130’u aşkın yetkili satıcımız ve yer aldığımız 3 bin 500’ü aşkın satış noktasıyla pazarda çok güçlü bir konumda yer alıyoruz. Dünyaca ödüllü tasarımlarımız ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonumuzla yılda 50 milyon metrekarenin üzerinde üretim kapasitemiz bulunuyor. Ürünlerimizi 6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihraç ediyoruz. Tüm başarılarımızın ve emeklerimizin yanı sıra İSO 500’de yer almak gururumuzu daha da artırıyor. Ülkemizin teknoloji, savunma, havacılık ve otomotiv gibi ileri teknolojili ve katma değerli ürünler üreten firmalarının yer aldığı listede yer almak ve geçen seneye kıyasla 48 sıra yükselmek, motivasyonumuzu ve işimize olan inancımızı daha da artırıyor. Bu yıl da üretimden satışlarda geçen yıla kıyasla elde ettiğimiz, neredeyse 1 milyar liralık artışla listedeki sıramızı 291’den 243’e taşıdık. Ancak bu sıra da bizim için yeterli gelmiyor. Listedeki yerimizi daha da yükseltmek adına Ar-Ge, insan kaynağı, teknoloji, dijital dönüşüm ve Ür-Ge gibi sektörümüzün geleceğinin ihtiyaçlarına odaklanan alanlara yatırımlarımızı hızlandırıyoruz”.


Comments


bottom of page