top of page

CUMHURİYET’İN 100. YILINDA BİR BAHAR ESİNTİSİ

İzmir Urla Sanat Sokağı’ndaki Pintura Sanat Galerisi’nde açılan “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bir Bahar Esintisi” sergisi, farklı disiplinlerden ama aynı coşkuyla üreten sanatçıları bir araya getirdi.


Prof. DENİZ ONUR ERMAN

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, Türk ulusunun bağımsızlığının ilanı, birlik ve beraberlik ruhunun en büyük eseridir. Cumhuriyetimizin 100. yaşının coşkuyla kutlanmakta olduğu 2023 yılında özellikle de ilkbahar aylarında bu coşkuya sanatın birleştirici gücü ile dahil olmak istedik. İzmir Urla Sanat Sokağı’nda yer alan Pintura Sanat Galerisi’nde “Cumhuriyet’in 100. Yılında Bir Bahar Esintisi” karma seramik, heykel ve baskı resim sergisi ile 15 sanatçı bir araya gelerek Cumhuriyet coşkusu ile ürettik.

Aysun Çölbayır Diniz, Burak Kaptan, Bilgehan Uzuner, Candan Güngör, Deniz Onur Erman, Ece Kanışkan, Gonca İlbeyi Demir, Kayhan Öztürk, Mehtap Aşıcıoğlu, Mutlu Başkaya, Oya Uzuner, Özgür Kaptan, Semih Kaplan, Şebnem Toker Bahar ve Veysel Özel’in eserlerinden oluşan karma sergide seramik form ve yüzey çalışmaları ağırlıklı olmak üzere, fotoğraf, resim, baskıresim, ahşap heykel, camaltı boyama duvar çalışmaları yer aldı. 6-28 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine açık olan sergi, ülkemizin farklı üniversitelerinde görev yapmakta olan akademisyen sanatçıları, atölye sahibi serbest sanatçıları ve farklı disiplinden üreten sanatçıları bir araya getirmesi ve çağdaş seramik sanatından örnekler sunması açısından önem taşımaktaydı.


תגובות


bottom of page