top of page

DUVAR KAĞIDI TADINDA KARO: VİTRA MODEPAPER

VitrA’nın Red Dot ödüllü en yeni karo serilerinden ModePaper, Klasik Roma, dekoratif Fas ve Ortaçağ kemerlerinin formundan ilham alınarak tasarlandı. Lansmanı UNICERA 2022’de yapılan seri, bu formların modern bir yorumunu duvarlara yansıtıyor.

Prestijli uluslararası tasarım ödülü Red Dot’ı almaya hak kazanan ModePaper; duvar kağıdının renkli, desenli ve ince yapısını, karonun dayanıklılığıyla birleştirerek yaşam alanlarına taşıyor. VitrA’nın yenilikçi mode karo sisteminden yola çıkarak geliştirilen seri estetik formlar ve geometrinin uyumlu birlikteliğini yansıtıyor. İçinde barındırdığı farklı geometrilerle özgün döşeme seçeneklerine olanak tanıyan seri, 4 farklı dokudaki deseni, mode karo sisteminin 4 ana konseptiyle buluşturuyor.

VitrA’nın ModePaper karo serisinde, dinlendirici ve ferahlatıcı yosun grisi, sıcak ve samimi kil beji, canlandırıcı ve harekete geçirici terra rosa, sağlam ve dayanıklı doğal taş grisinin farklı tonlarındaki mat yüzeyli, büyük ebatlı duvar karolarından oluşuyor. 7,5x30 cm ebadındaki lava kırmızısı, zümrüt yeşili, safir mavisi ve amber sarısı parlak karoların da bulunduğu seri, VitrA’nın tüm karo sistemleriyle uyumlu dekor ve fonlara sahip. 2,5x15 cm tatami ve 2,5x2,5 cm mozaik karoları da yer aldığı ModePaper, serinin açık renkleriyle uyumlu tonlardaki derzleriyle de dikkat çekiyor.


Comments


bottom of page