top of page

EGE SERAMİK 50 YILDIR MODANIN ADRESİ

Türkiye’nin öncü seramik üreticilerinden Ege Seramik 1972’de, tam da İzmir’in kurtuluş günü olan 9 Eylül’de, İbrahim Polat tarafından kurulmuştu. Bu yıl 50. kuruluş yıldönümünü kutlayan marka seramik sektöründe modanın adresi olma iddiasını sürdürüyor.

Ege Seramik İbrahim Polat tarafından İzmir’de 1972 yılında, 9 Eylül günü kurularak, yarım asırlık yolculuğuna adım atmış oldu. Özellikle 90’lı yıllarda altyapı, teknoloji, tasarım ve kalite standartlarına ağırlık vererek istikrarlı yatırım, büyüme azmi ve sektöre kazandırdığı yenilikler ile yapı sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldi.

Bugün İbrahim Polat Holding çatısı altındaki lokomotif şirket konumunda olan Ege Seramik kurulduğu günden bugüne her yeni kilometre taşında seramik sektörüne kattığı ilklerle öncü olmuş, yerli hammaddeyi katma değere dönüştürdüğü ürünleriyle Türkiye’nin yüksek istihdam sağlayan en değerli markalarından biri konumunda. Global trendlere paralel, global zevklere hitap eden yenilikçi, çeşitli, sektöre yön veren tasarımları ile, seramik sektöründe modanın adresi olma iddiasını sürdürüyor.


Ege Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Polat yapmış olduğu açıklamada; “Türk sanayisinin yarım yüzyılına tanıklık eden, kurulduğu günden bu yana kendini geliştiren ve yenileyen markamız Ege Seramik bugün 50 yaşını doldurdu. Başarılar ve ilklerle dolu bu 50 yılı geride bıraktığımız için son derece mutlu ve gururluyum” dedi.

Bugün iç piyasa ve dünya pazarlarında rekabet eden markamız gücünü; deneyim, insan kaynağı, sürekli yatırım ve sürdürülebilirlik bakış açısından almaktadır. Ege Seramik yönetimi, çalışanları, işçisiyle ve iş ortaklarıyla birbirine bağlı, katma değerli ürünleriyle toplumuna ve ülkesine değer yaratan çok büyük bir ailedir. Aile kavramı değerlerimizin temelini oluşturmaktadır. Yarım asırlık bu süreçte markamıza ve şirketimize katkı sağlayan en üst düzeydeki yöneticisinden, tüm kademelerde emek vermiş çalışanlarımıza ve tüm iş ortaklarımıza Polat Ailesi adına teşekkürü borç bilirim” diye ekledi.


Şirketimizin kuruluş yıldönümü toprakları üzerinde yer aldığı İzmir’in Kurtuluşu olan 9 Eylül tarihine denk geliyor. Bu vesile ile, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milletinin bağımsızlığı ve kurtuluşunun sembolü olan 9 Eylül’ün 100.yılını da kutluyorum. Ege Seramik, 50 yıldır olduğu gibi, gelecekte de uzun yıllar boyunca ülkesine katma değer sağlayacak faaliyetlerini aralıksız sürdürerek, Türk Milleti’ne gururla hizmet etmeye devam edecektir.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ege Seramik’in 50 yıllık değerleri


Ege Seramik, 50. yılına özel tasarladığı ve şirketin değerlerini simgeleyen sembollerin yer aldığı koleksiyon ürününde yarım asırlık yolculuğuna dair bir mesaja da yer verdi:


“Tam 50 yıldır TOPRAĞIN GÜCÜ VE BEREKETİ ile üretip ülkesine katma değer sağlayan, gücünü durmaksızın ÇALIŞMAKTAN alan, her gün yeni baştan doğan güneş gibi GÜÇLÜ, GÜVENİLİR VE İSTİKRARLI, iletişimde ve paylaşımda, EŞİT VE ADİL, her koşulda TÜM ZORLUKLARI AŞARAK yüzünü güneşe dönebilmiş, tüm dünyaya RENGARENK HAYATI GÜZELLEŞTİREN, BENZERSİZ ürünler sunan, çalışanları ve iş ortakları ile kökleri güçlü, çok büyük bir AİLE’yiz.”Comments


bottom of page