top of page

GEBERİT’İN HEDEFİ KARBON EMİSYONUNU YÜZDE 80 AZALTMAK

Yüksek mühendislik gücüne dayalı tasarladığı ürünlerle yaşam alanlarına kimlik kazandıran Geberit, üretim ve diğer tüm süreçlerde doğaya saygılı politikasını sürdürüyor. 2015 yılından bu yana karbon emisyonlarını yüzde 38 azaltan marka 2035’te bu oranı yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor.


Sürdürülebilirliğe verdiği önemle enerji verimliliği konusunda ürün ve iş yapış süreçlerini her geçen gün geliştiren İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, çevreyi koruyan ve iyileştiren adımlar atıyor. Kaynakların korunması, enerji ve karbon azaltımı, akıllı su yönetimi, yeşil lojistik ve bina konseptleriyle kapsamlı bir eylem planı uygulayan Geberit, ekolojik dengenin korunmasına yardımcı oluyor.

Uzun yıllardır istikrarlı bir şekilde ekolojik tasarım ilkesini ürünlerinin geliştirilmesine uygulayan Geberit, bu sayede ileriye dönük operasyonlar gerçekleştiriyor. Her yeni ürününü ekolojik açıdan bir öncekinden daha iyi duruma getiren üretim süreci ise sürdürülebilirliğe verdiği önemi kanıtlıyor. Uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı veren Geberit ürünleri, projelerde sürdürülebilir inşaata ve çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.


Karbon emisyonunda her yıl yüzde 5 azalma

Karbon emisyonlarını ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik stratejiler uygulayan Geberit, mevcut yaklaşımını her yıl güncelleyerek çevreyi korumayı sürdürüyor. Karbon yoğunluğunu her yıl yüzde 5 azaltma prensibiyle iş süreçlerini geliştiren Geberit, 2035 itibarıyla nispi karbon emisyonlarını 2015'e kıyasla yüzde 80 azaltmayı hedefliyor.


Geberit, odaklandığı ana konuların başında gelen su kullanımına yönelik aldığı önlemler sayesinde her yıl iyileştirmelerde bulunmaya devam ediyor. Hem üretim hem de ürün kullanım aşamalarında istikrarlı olarak su tüketimini azaltmaya odaklanan, Geberit, suyun üretim süreçlerinde ve laboratuvarlarda yeniden kullanımı noktasında önlemler alıyor. Yenilikçi Geberit sıhhi tesisat ürünleri, binalarda su tüketimini sistematik olarak optimize etmeye de yardımcı oluyor. 1998 yılından bu yana Geberit’in çift kademeli yıkama sistemi, geleneksel yıkama sistemlerine kıyasla yaklaşık 38 milyon m3 su tasarrufu ile sürecini iyileştiriyor. Çevreyi korumaya yönelik Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Geberit; ürünleriyle asgari su ve enerji tüketimi sağlayarak daha yaşanabilir bir gelecek adına yeşil adımlar atıyor.


コメント


bottom of page