top of page

KADIN GİRİŞİM PROJESİ ATÖLYE KALE’YE ÖDÜL

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Kariyer Kulübü tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen “İKÜ Kariyer Onursal Ödülleri” sahiplerini buldu. Kaleseramik’in kadın emeğini güçlü bir şekilde desteklemek ve kadın girişimci sayısını arttırmak hedefiyle hayata geçirdiği Atölye Kale projesi “Kadın, Eğitim ve İstihdamını Destekleyen Kuruluş” ödülünü aldı.


“İKÜ Kariyer Onursal Ödülleri” töreni üniversitenin Ataköy yerleşkesindeki Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Ödül gecesinin geliri ise DOSTEV Down Sendromlular Derneği’ne bağışlandı.“Kadın, Eğitim ve İstihdamını Destekleyen Kuruluş” ödülüne layık görülen Atölye Kale adına ödülü Kaleseramik Mimar İletişimi Yöneticisi Duygu Ekinci aldı. Ekinci, “Bu topraklarda doğmuş bir şirket olarak, her zaman ‘insanımız için daha iyisini başarma’ sorumluluğu ile hareket ediyoruz. Grubumuzun kurucusu değerli büyüğümüz İbrahim Bodur’un “Sizi, siz yapan öz değerlerinize sahip çıkın; çünkü onlar sizi bir ağacın kökleri gibi ayakta tutacaktır” sözünden ilhamla, toplumsal gelişime katkı sunacak, sosyal faydaya dönük çalışmalara özel önem veriyoruz. Kadın istihdamı da bu alandaki önceliklerimizden birini oluşturuyor. Topluma ve insanımıza fayda sağlamak adına attığımız bu adımların başında gelen Çanakkale’nin Çan ilçesindeki fabrikamızda kurduğumuz Atölye Kale, başarılarıyla hepimizi heyecanlandırıyor” diye konuştu.


Atölye Kale; Kaleseramik’in sosyal faydaya dönük projelerinin başında geliyor. Proje, kadın emeğini desteklemek, ekonomide öncü kadın girişimci sayısının artırmak hedefiyle Kaleseramik’in Çan’daki fabrikasında hayata geçirildi. Atatürk Kültür Merkezi’nin kalbindeki ‘Kırmızı Küre’nin her bir karosu da Atölye Kale’de tek tek el emeğiyle üretilmişti. Ayrıca kurucusu kadın olan Homemade Aromaterapi, Touline Ceramics, Pınar Yeğin, Matla, Magnol, Mazu Studio ve Masuma Ceramics gibi markaların yanı sıra Çan’daki seramik atölyesinde kadın emeğiyle üretilen mutfak ve banyo grubu ürünleri tüketicilerle buluşturuluyor. Atölye Kale platformu üzerinden satılan her üründen de kız çocuklarının eğitimine katkı sağlanarak, yarının güçlü kadınlarının da yetişmesine destek veriliyor.


Comments


bottom of page