top of page

KALE BANYO'NUN ÇEVRECİ TEKNOLOJİSİ: "SMARTHİJYEN"

Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) ve Sağlık Ürün Deklarasyonu (HPD) sertifikalarını alan ilk Türk firması Kaleseramik’in deneyimli markası Kale Banyo, ‘smart’ felsefesiyle hayata geçirdiği ürün ve çözümlerinde, hijyen ve tasarrufu bir arada sunuyor.


2017 yılından beri klozet, klozet kapağı, lavabo, pisuvar gibi tüm vitrifiye ürünlerini standart şekilde SmartHijyen özelliği ile üreten Kale Banyo, ömür boyu koruma sağlayan hijyen özelliğinin yanında, daha az temizlik malzemesi ile daha kolay temizlik sağladığı için de doğa dostu çevreci çözümler ortaya koyuyor. Evlerde, en çok mikrop barındıran yerlerden biri olan banyoların nemli ortamlarında birçok bakteri özellikle klozet ve lavaboları yuva edinir. Bu yüzden hijyenik bir banyo yaşamsal önem taşır. Kale Banyo tüketiciler için bu sorunu ortadan kaldıran “SmartHijyen” teknolojisiyle banyoları çok daha sağlıklı mekanlara dönüştürüyor.


Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandıran Kale Banyo, tüketicilerin hayatlarını kolaylaştıran şık ve kullanışlı mekanlar yaratırken bir yandan da ‘Smart’ felsefesiyle hayata geçirdiği ‘SmartHijyen’ özelliğine sahip ürünlerle banyoları ferah ve hijyenik ortamlara dönüştürüyor. Konutlardan işyerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar pek çok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapağı gibi vitrifiye ürünlerini, SmartHijyen özelliği ile üreten Kale Banyo, aynı zamanda daha az temizlik malzemesi ile daha kolay temizlik sağladığı için doğaya dost çevreci çözümler sunuyor.

SmartHijyen, Kale Banyo ürünlerinde sağladığı antibakteriyel özelliğini, ilk günkü gibi koruyor. İçeriğinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyon, mikropların hücre duvarlarına zarar vererek, DNA ve RNA yapılarını bozuyor. Kullanılan nano gümüş iyonları, ürünlerin üzerinde bulunan bakterilerin çoğalmasına engel olurken, mevcut bakterileri de yok ediyor. Kale Banyo ayrıca, bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını da bozarak yok ettiğini kanıtlayan SmartHijyen teknojisini uyguladığı ürünlerine fiyat farkı yansıtmıyor.


Banyoda akılcı ve ödüllü çözümler “Smart Ürün Ailesi”nde

Kale Banyo, ‘Smart’ felsefesiyle hayata geçirdiği yenilikçi ürünleri ile banyolarda akılcı ve çevre dostu çözümler üretiyor. Kale Banyo SmartYıkama Klozet, SenseSmart Pisuvar, AquaSmart Pisuvar’dan oluşan hijyenik ve çevre dostu Smart Ürün Ailesi ile her ayrıntının düşünüldüğü sağlıklı mekanlar oluşturuyor.

Kale Banyo’nun bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre, yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. Kanalsız tasarımı sayesinde kir ve bakterilere karşı koruma sağlayan sistem, aynı zamanda Kale Banyo’nun patentli özel jet tipi yıkama sistemiyle suyu dışarı sıçratmadan her yere eşit şekilde yayarak yıkama sağlıyor.

Kale Banyo patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor. El teması olmadan çalışan elektronik pisuvar, 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor. Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlarken, Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Aynı özelliklere sahip ‘AquaSmart Pisuvar’ da, çevre dostu yapısıyla öne çıkıyor.


Comments


bottom of page