top of page

KALESERAMİK'İN SONSUZLUK TASARIMI REDDOT ÖDÜLÜ ALDI


Kaleseramik, tasarım dünyasının en önemli yarışmalarından kabul edilen RedDot Design Award’da, sonsuzluk sarmalı içinde mükemmelliğe ve dayanıklılığa çağrı yapan 2019 Cersaie stant tasarımı ile “RedDotAward: Brands&Communication Design 2020” ödülüne layık görüldü.


Yaşam alanlarına ilham veren bütünsel tasarımlarını, stant tasarımına da taşıyan Kaleseramik, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktası olarak kabul edilen Cersaie Fuarı’nda, mimar Paolo Cesaretti tarafından hazırlanan stant tasarımıyla, “RedDot Award: Brands&Communication Design 2020” ödülünü aldı.


Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, seramik karoların sadece katı bir yapı malzemesi olarak görülen genel algısına karşılık, günümüz dijital dünyasının tüm sınırlarını zorlayan bu stant tasarımıyla, Cersaie ziyaretçileri için farklı ve unutulmaz bir deneyim yaşatmak istediklerini söylüyor.


Standın tasarım yolculuğunu anlatan Yurdatap, “Tasarımda bizim temel özelliklerimiz olan ‘benzersizlik’, ‘ustalık’ ve ‘mükemmel deneyim’ i görmek istiyorduk. Bu üç kelime minimal geometrik şekiller, mükemmellik çağrışımı ve dayanıklılık olarak evrildi. İç içe geçmiş iki daire ise Kale’nin Türk ve İtalyan kültürel ilişkilerini temsil ederken, bu birleşimden ortaya çıkan sonsuzluk işareti standın tasarımına ilham oldu. Kaleseramik’in farklı markalarına adanmış beş alanda yapılan iç mekan düzenlemesi ile yenilikçi ürünlerimizi, ürünlerimizin potansiyellerini ve özelliklerini birbirleriyle etkileşim içinde olan mekanlarla ziyaretçilere sunduk” diyor.


Kalesinterflex’in gücünden yararlandılar

Fuar standının tüm dış cephe kaplamasında Türkiye’nin en büyük parlak porselen seramiği Kalesinterflex ürünü kullanılmış. Yine Kalesinterflex’in alternatif kullanım alanlarından yararlanarak mutfak, oturma odası ve banyodan oluşan tüm alanlarda bütünsel bir iç mekan tasarımı için de bu ürün kullanılmış. Sergi alanının kalbinde yer alan bölüm ise Kale ile ziyaretçilerini interaktif biçimde buluşturmuş. Yurdatap, bu alanın özelliklerini şöyle anlatıyor: “Kalebodur ürünlerinden oluşturulan, dört tablo üzerine projeksiyon yöntemi ile benzersizlik, ustalık, deneyim ve well-being hikayelerini interaktif bir şekilde müşteri ile buluşturan bu dijital alana, hafif animasyonlu Kale’nin çevre, kamusal alan, ev hayatı değerlerine dayanan kısa ironik ve şiirsel öykülerden oluşan bir anlatım öğesi ekledik. Ziyaretçilerin dokunuşuyla paneller canlandı ve seramik karolarla ilk dijital interaktif deneyimlerini gerçekleştirmiş oldular. Burada özellikle iç mekan dekorasyonunda sıcak bir etki yaratan Mix&Match felsefesinden yararlanarak Kalebodur’un farklı karo koleksiyonlarının duvar kompozisyonlarındaki kullanımını tercih ettik.Tasarımdaki teatral ışık kullanımıyla, birleştirilmiş ana renkler ve geometrik şekiller sayesinde, tüm stant alanı, metafizik bir atmosfer ile karakterize edildi. Dikey ve yatay yüzeyler çağdaş iç mekanlar olarak tasarlanırken, dekoratif tablolar, duvarları, zeminleri ve vitrinleri tamamladığı gibi ev ve işyeri hisleri uyandırdı.”


Opmerkingen


bottom of page