top of page

KALESERAMİK İSO 500’DE 168. SIRAYA YÜKSELDİ

Kaleseramik, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı 2022 yılı, “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde, 12 sıra birden yükselerek, 168. sırada yer aldı. Türkiye sanayisinin lokomotifi olan en değerli şirketler arasında yer alan Kaleseramik, performansı ile önemli bir yükseliş gösterdi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO)’nın 2022 yılı, “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde Türk seramik sektörünün lideri Kaleseramik bu yıl da üst sıralara tırmanışını sürdürdü. Seramiğin kalesi, performansı ile İSO 500 listesinde, 12 sıra birden yükselerek, 168. sırada yer aldı.


Türkiye seramik sektörünün öncüsü Kaleseramik, hayatını Türkiye’nin sanayileşmesine adayan Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum İbrahim Bodur tarafından Çanakkale’nin Çan ilçesinde kuruldu. 1957 yılında Türkiye'nin ilk seramik karo üreticisi olarak, yolculuğuna başlayan Kaleseramik; 66 yılda ortaya koyduğu başarı ile bugün Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın 18. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi konumunda bulunuyor.

Çanakkale Çan ve Semedeli, Yozgat Yerköy ve Balıkesir Bandırma’daki dört ayrı lokasyonda üretimini sürdüren Kaleseramik; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalesinterflex, Kale Banyo ve T-One gibi güçlü markalar ile sektöre ilkleri ve yenilikleri taşımaya devam ediyor.

Seramik kaplama malzemeleri, seramik sağlık gereçleri, armatür ve banyo mobilyası ürün gruplarında yılda 4.500’ün üzerinde ürün çeşitliliği ile sektörüne öncülük eden Kaleseramik, her yıl yaklaşık 200 çeşit yeni ürünü pazara sunuyor. Büyük ebatlı porselen plaka üretimi başta olmak üzere yenilikçi ürünleri ile seramiğin geleceğine yön veren Kaleseramik, ürünlerini ulusal pazarın yanı sıra uluslararası pazarda da 86 ülkede müşterilerine ulaştırıyor.

Comentarios


bottom of page