top of page

KALESERAMİK’TEN İSTİHDAMA GÜÇLÜ DESTEK

Yapı malzemeleri sektörünün lider firması Kaleseramik ile İŞKUR istihdam artışı için güçlerini birleştirdi. 2022’de Çanakkale İŞKUR ve Kaleseramik iş birliği ile toplamda 800 kişilik işbaşı eğitim programı gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz yılın son altı aylık döneminde Çanakkale’nin Çan ilçesinde 600’ün üzerinde işe alım gerçekleştiren ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından Kaleseramik, yeni yılda da istihdam artışını destekliyor. Kaleseramik ile Çanakkale İŞKUR tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarıyla toplamda 800 kişi; Seramik Karo Vitrifiye İmal İşçisi ve Mekanik Bakım Elemanı meslekleri ile seramik sektörüne adım atacak. 6 ay sürecek eğitimler sonunda, katılımcıların en az yüzde 50’si Kaleseramik tarafından istihdam edilecek ve daha sonraki işe alımlarda eğitim alan adaylar öncelikli olarak tercih edilecek.

Çan ve Semedeli bölgelerindeki Kaleseramik fabrikalarında gerçekleştirilecek eğitimler süresi boyunca birçok yan haktan da yararlanacak olan adaylar için Bayramiç ve Biga'dan servis kaldırılacak. Eğitim programı; günde maksimum 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde 3 vardiya planı ile düzenlenecek.


bottom of page