top of page

MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİ


“Meslek Lisesi Memleket Meselesi" sloganı ile başlayan meslek liselerinin ilgili sektörlerle işbirliğinin arttırılarak, sektörün ihtiyaçlarına uygun, nitelikli, yeterli sayıda çalışan yetiştirilmesi amacıyla başlatılan ulusal harekete seramik sektörünü temsilen Türkiye Seramik Federasyonu da dahil oldu. İSO, TSF ve T.C. MEB Pendik Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında işbirliği yapıldı.

2021 yılında başlatılan programda; ilk fazda, ders programlarının yeniden tasarlanması, laboratuvar imkanlarının güçlendirilmesi,staj imkanlarının ve mezunların kendi alanlarında istihdam olanaklarının geliştirilmesi, öğretmenlerin ve öğrencilerin seramik sektöründe üretim süreçleriyle ilgili olarak yerinde gözlem yapmasına imkan sağlayacak firma teknik gezi ziyaretleri planlandı.

Seramik sektörünün nitelikli ara personel yetiştirilmesi amacıyla desteklenen programın yaygınlaştırılması ve sektörde önemli bir kısıt oluşturan soruna çözüm üretilmesi hedefleniyor.コメント


bottom of page