top of page

NG KÜTAHYA SERAMİK ‘BEYAZ BAYRAK’LI OLDU

Kamuya ve çalışanlarına yükümlülüklerini tam olarak yerine getiren işyerlerine itibar kazandırmak amacıyla uzun süredir üzerinde çalışılan “Beyaz Bayrak” uygulaması başladı. Beyaz Bayrak uygulamasının ilk sahiplerinden biri de NG Kütahya Seramik oldu.


Kamuya karşı sorumluluğunu yerine getiren, çalışanlarını koruyan, vergisini ödeyen şirketler artık 'beyaz bayrak' ile ödüllendiriliyor. Kayıtlı çalışma, vergi uyumu gibi hususlarda devlete ve çalışanlarına olan sorumluluğunu zamanında, tam ve eksiksiz olarak yerine getiren, iş sağlığı ve güvenliği standartlarını sürekli geliştirmeye önem veren şirketlerin almaya hak kazandıkları Beyaz Bayrak, düzenlenen ödül töreni ile ilk sahiplerini buldu. Çalışma Bakanlığı ve TİSK ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül töreni ile açıklanan beyaz bayraklı şirketler arasında NG Kütahya Seramik de yer aldı.

Törende Beyaz Bayrak ödülünü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’den alan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral bu uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:


“Bu konuyu ele almak, bu konuyu yıllarca işlemek ve bugün hayata geçirmek hem çatı örgütlerimiz anlamında hem de iş yerlerimiz anlamında son derece önemli ve kıymetli. Bu bir anlamda emeklerin karşılık bulması anlamına da geliyor. İş yerlerinde uygulanan çalışma düzeninin, hassasiyetin, primlerin zamanında ödenmesinin, işçi sağlığının ve güvenliğinin yeteri kadar sağlanması gibi kriterlerin ön planda tutulduğu bu sürecin beyaz bayrakla ödüllendirilmesi bizi son derce mutlu etti. Seramik alanında 1400, porselen grubunda 1000, turizmde 1500 ve lojistikte 250 olmak üzere 4150 kişilik kocaman bir aile olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın huzuru ve motivasyonu bizim her zaman önceliğimiz oldu. Bu politikamız bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. Beyaz Bayrak ile çalışmalarımızı ve başarılarımızı taçlandırdığımızı düşünüyorum. Bu bizim için moral ve motivasyon oldu. Bundan sonraki süreçte bunları daha da artırarak, geliştirerek diğer şirketlerimizde de bu başarıyı sağlamak için var gücümüzle çalışacağız.”


Comments


bottom of page