top of page

SEKTÖRÜN NABZI UNICERA İSTANBUL’DA ATTI

Sürdürülebilirlik ile modern tasarımların tek çatı altında buluştuğu UNICERA İstanbul – Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 6-10 Kasım 2023 tarihleri arasında seramik, banyo ve mutfak sektörünün tüm paydaşlarını ağırladı.UNICERA İstanbul’un açılışı TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi. TG Expo Genel Müdürü Cem Şenel, TİMDER Başkanı Kemal Yıldırım, TSF Başkanı Z. İlter Yurtbay, TSF Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve Mustafa Varank’ın konuşmalarının ardından sektör temsilcilerinin de katılımıyla açılış kurdelesi kesildi ve stant ziyaretleri yapıldı.Fuarda sürdürülebilir yöntemler ile üretilen banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubu alıcıların beğenisine sunuldu. 1.200’ün üzerinde markanın yenilikçi ve çevreci ürünlerinin tanıtıldığı fuarı 5 gün boyunca yaklaşık 90 bin kişi ziyaret etti. Seramik, banyo mutfak sektörünün global ticaret merkezi UNICERA İstanbul, uluslararası bir marka olarak Türkiye’nin yanı sıra seramik sektörüne yön veren dünyaca ünlü firmaların da katılımıyla bir kez daha yerli & yabancı katılımcı sayıları, ziyaretçi sayıları ve ticaret hacmiyle dünya seramik banyo ve mutfak sektörünün gündemi oldu.


Alanında Türkiye’nin en büyük, dünyanın en büyük ikinci ihtisas fuarı olan Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı, UNICERA İstanbul, 120 bin metrekarelik alanda 12 bin 798’i yabancı olmak üzere toplam 88 bin 728 sektör profesyonelinin yoğun ilgisiyle gerçekleşti. İtalya, Portekiz, Yunanistan, Polonya, Rusya, Sırbistan, Litvanya, Suudi Arabistan, İspanya, Almanya, Fransa, Ürdün ve Çin’in de aralarında olduğu 110 ülkeden gelen ziyaretçiler fuara büyük ilgi gösterdi.


Bu yıl 4-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan UNICERA İstanbul hedef büyüterek 140 bin metrekarelik bir alana yayılacak.


Comments


bottom of page