top of page

SERAMİKSAN’LA DOĞA BANYONUN İÇİNDE

Pandemide artan doğa özlemi dekorasyon trendlerine dönüşerek evlerin içine girdi. Ev dekorasyonunda en çok doğadan gelen mavi, beyaz, yeşil ve kahve renkleri tercih edilirken, banyolar da canlı renklerle enerji kazanıyor.


Pandemide iki yıl boyunca vaktinin çoğunu evde geçirdikten sonra doğaya kavuşanlar, doğanın renk ve desenlerini evlerine taşımaya başladı. Amerika’da yapılan bir araştırma, ev dekorasyonunun bireylerin esenliği üstündeki etkilerini inceledi. Sosyal psikolog eşliğinde değerlendirilen araştırmanın sonuçlarına göre, ev dekorasyonunda bu yılın favori renkleri doğadan gelen mavi, beyaz, yeşil ve kahvenin yanı sıra, tüm zamanların vazgeçilmezi siyah oldu. Deniz kıyısında olmaktan hoşlanan katılımcıların yüzde 84’ü dekorasyonda maviyi tercih ederken, köy ya da çiftlik ortamını sevenlerin seçiminin beyaz olduğu görüldü.

Türkiye’de de evini yenilemek isteyenler için geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Seramiksan’ın Pazarlama Müdürü Görkem Helvacıoğlu, “Pandeminin etkisiyle insanların yüzünü doğaya dönmesi, renk ve desen tercihlerinde de belirleyici oluyor. Araştırmaların da gösterdiği gibi, doğadan renk ve desenler, ev dekorasyonunda kendine daha çok yer buluyor. Seramiksan olarak biz de tropikal ya da floral desenleri yüzeylere taşıdığımız özel karo serilerimizle, farklı zevklere hitap ediyoruz” dedi.

Her türdeki banyo için farklı yüzey, renk ve ebat seçeneği sunduklarının altını çizen Helvacıoğlu, “Ev sahiplerinin beğenileri farklılık gösterebiliyor. Bu yüzden koleksiyonlarımızda her beğeniye uygun tasarım ve renklere yer açıyoruz. Banyolar başta olmak üzere, yüzeylerde ferah bir görünüm yakalamak isteyenlere Tropical ve Integra karo serileriyle floral desenleri, şehir yaşantısından arınarak doğanın sakinleştirici tonlarını evine taşımak isteyenlere ise mavi, sarı, hardal, yeşil, mercan gibi düz renkleri barındıran Bumpy serisini sunuyoruz. Bu sayede doğaya ait tüm renk ve desenleri yüzeylerle buluşturuyoruz. Yalın, ince ve sıra dışı tasarımlardan oluşan ve yaz aylarını yansıtan renkli Auro Serisi ile de yüzeylerde oluşturduğumuz tasarımı lavabolarla tamamlıyoruz” diye konuştu.


Comments


bottom of page