top of page

SERES’20 SERAMİKÇİLERİ ESKİŞEHİR’DE BULUŞTURUYOR

V. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi (SERES’20), 12-14 Ekim 2020 tarihlerinde, Eskişehir Teknik Üniversitesi, İki Eylül Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Kongre kapsamında Endüstriyel Seramikler, Çimento, Beton ve Jeopolimerler, İleri Teknoloji Seramikler, Bor Temelli Seramikler, Seramik ve Enerji Tasarrufu, Üretimi ve Depolanması, İnce Seramik Filmler ve Kaplamalar, Cam ve Cam Seramikler, Seramik Tozlar: Sentezde İlerlemeler, Elektroseramikler, Refrakter Malzemeler, Yüksek Sıcaklık İşlemleri ve Sinterleme, Sanat ve Seramik gibi ana başlıklar altında bildiriler sunulacak.

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alpagut Kara, kongrenin önemini vurgulayarak seramiğin her alanında faaliyet gösterenleri kente davet etti: “Bu vesile ile seramik alanında faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışı akademisyenler, sanatçılar, tasarımcılar ve sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesi, bilgi birikimlerinin ve tecrübelerinin paylaşılması ve bu sayede işbirliği olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Kongre kapsamı sadece bildiriler ile sınırlı kalmayıp, sektörün gündeminde olan konularda paneller, eğitimler ve yarışmalar da düzenlenecek. Ayrıca, daha önceki SERES kongrelerinde olduğu gibi bu kongrede de seramik sergileri ön planda olacak.12-14 Ekim tarihleri arasında V. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi’ne (SERES’20) bekliyoruz. Bir kültür ve sanat şehri olan Eskişehir’i yakından tanımaya, sahip olduğunuz bilgi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşmaya davet ediyor, bilimsel programın yanı sıra sosyal etkinliklerle de katılımcılarda derin ve unutulmaz anılar bırakacağına inandığımız kongremizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bildirmek istiyorum.”


Kimliğini en iyi yansıtan yansıtan iki sözcük “değişim“ ve “üretim olan Eskişehir’in marka değerlerinden olan SERES Kongresi ise kenti daha iyi tanımak için fırsat sunuyor. Kongreye son özet gönderim tarihi 15 Ağustos, erken kayıt son tarihi 1 Eylül.


Comments


bottom of page