top of page

SERES’21, 13-15 EKİM’DE ESKİŞEHİR’DEGERÇEKLEŞTİRİLECEK

Geçtiğimiz yıl pandemi yüzünden gerçekleştirilemeyen SERES V. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi 13-15 Ekim tarihlerinde Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü’nde yapılacak.


SERES’21 V. Uluslararası Seramik, Cam, Emaye, Sır ve Boya Kongresi 13-15 Ekim 2021’de Eskişehir Teknik Üniversitesi 2 Eylül Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Türk Seramik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Alpagut Kara daha önce ertelenen kongrenin bu yıl gerçekleştirileceğini ve çalışmalara başladıklarını belirtti. Kara, “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yaşam alışkanlıklarımızın değişmesine neden olan zorlu pandemi süreci ile 2020 yılında gerçekleştireceğimiz kongremizi 2021 yılına ertelemek zorunda kalmıştık. Bu süreç bizlere bilimin ve teknolojinin önemini bir kere daha hatırlatarak, bilgiyi paylaşarak çoğaltmanın ne kadar hayati bir önem taşıdığını gösterdi” diye konuştu.


Prof. Kara seramiğin bilim, sanat ve endüstri alanından ilgilileri kongreye katılmaya çağırdı: “Kongremiz ile ilgili ana konu başlıkları altında yurt içi ve yurt dışında çalışan akademisyenleri, sanatçıları, tasarımcıları ve sektör temsilcilerini bir araya getirmeyi, bilgi birikimlerini ve tecrübelerin paylaşmayı, bu sayede işbirliği olanaklarını artırmayı amaçlıyoruz. Bir sanat, kültür ve üniversite şehri olan Eskişehir’i ve üniversitemizi daha da yakından tanımaya, sahip oldukları bilgi ve tecrübelerini bizlerle paylaşmak üzere SERES’21’e davet ediyoruz.”


Kongre konuları şöyle belirlendi: Endüstriyel Seramikler, Çimento, Beton ve Jeopolimerler, İleri Teknoloji Seramikler, Bor Temelli Seramikler, Seramik ve Enerji Tasarrufu, Üretimi ve Depolanması, İnce Seramik Filmler ve Kaplamalar, Cam ve Cam Seramikler, Seramik Tozlar: Sentezde İlerlemeler, Elektroseramikler, Refrakterler, Yüksek Sıcaklık İşlemleri ve Sinterleme, Sanat ve Seramik. Kongrede bildiri sunacaklar için özet son gönderim tarihi 15 Ağustos 2021, tam metin gönderme son tarihi ise 1 Ekim 2021 olarak ilan edildi. Kongre ile ilgili güncellenen bilgiler https://www.seres2021.org/dan takip edilebilir

Opmerkingen


bottom of page