top of page

TASARIMDA MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIMLAR KONUŞULDU


Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi ‘aydabir’in dokuzuncu buluşmasında “Tasarımda Multidisipliner Yaklaşımlar” konuşuldu.


İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen sohbetler serisi ‘aydabir’in dokuzuncu söyleşisi “Tasarımda Multidisipliner Yaklaşımlar” başlığı altında gerçekleştirildi. Yellow dot Kurucu Ortağı, tasarımcı Dilara Kan Hon ile ressam Mehmet Sinan Kuran’ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşinin moderatörlüğünü Dernek üyesi ve Designmixer Kurucusu Tijen Samuray Öztek üstlendi.


Söyleşide; Mehmet Sinan Kuran ve Dilara Kan’ a yönlendirilen sorularda çalışma stillerinde yaratma ve üretme süreçlerine sanat, tasarım ve üretim konularında kurdukları iş birlikteliklerinin sonuca etkileri üzerinde tartışmalar yapıldı. Çıkan işin planı, organizasyonu ve son ürün olarak maddesel avantajların yanında yaratıcılık ve üreticilik açısından da takım çalışmalarının da farklı yaklaşımlar ve bakış açıları ile manevi motivasyon anlamında yeni sinerjiler doğurduğu görüşleri üzerinde duruldu. Yoktan var etme konusunun her aşaması ile başlı başına bir tasarımsal süreç olduğu ve buna katılan her bireyin, kuruluş ve fikrin sonuca etkisinin çok değerli olduğu tartışıldı ve katılımcılar bu anlamda yaşadıkları proje süreçlerinden ve tasarım dünyasında bu tarz örnek iş birliklerini anlattılar.


‘aydabir’ söyleşi serisinin tüm videoları, İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalında izleyenlerle buluşuyor.

Comments


bottom of page