top of page

VİTRA ÖDÜLE DOYMUYOR

Her yıl Good Design gibi en prestijli tasarım yarışmalarından ödül sahibi olan VitrA, 2021 yılında da yeni ödüller kazandı. Good Design’dan dört ödül alan VitrA’nın Londra Tasarım Madalyası sahibi Tom Dixon işbirliğiyle geliştirdiği Liquid koleksiyonu da dünyaca ünlü Wallpaper dergisinin tasarım ödülünü aldı.

4 YENİ GOOD DESIGN ÖDÜLÜ DAHA

1950’den beri düzenlenen ve dünyanın en eski ve en saygın tasarım yarışmaları arasında yer alan Good Design’dan her yıl ödül alan VitrA 2021’i de ödülle taçlandırdı. Tasarımda mükemmelliğin simgesi olarak kabul edilen ve 71. kez dağıtılan Good Design’dan VitrA’ya 4 yeni ödül daha geldi. Böylece VitrA’nın bugüne kadar aldığı Good Design ödüllerinin sayısı 44’e yükseldi.

The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design ve The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies işbirliğiyle düzenlenen Good Design ödülleri kapsamında, VitrA’nın ArchiPlan banyo koleksiyonu ve Atelier 01 karo serisi ödül almaya hak kazandı. 55 ülkeden rekor sayıda başvurunun değerlendirildiği yarışmada VitrA V-Care Akıllı Panel ile Arik Levy imzalı V-Care Akıllı Klozet Prime modeli de ödüle layık görüldü. VitrA Tasarım Ekibi’nin tasarladığı Atelier 01, Red Dot: Product Design 2021 ödülünün de sahibi olmuştu.


WALLPAPER TASARIM ÖDÜLÜ GELDİ

Tasarım ikonu Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği koleksiyona ilk ödül, ünlü Wallpaper dergisinden geldi. Tüm dünyadan kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimi geliştirmek üzere 2000’lerden başlayarak ünlü tasarımcılarla işbirliği yapan VitrA, İngiliz tasarımcı Tom Dixon ile akışkan formlarıyla dikkat çeken Liquid koleksiyonuna imza attı. Tasarım topluluğuna hizmetlerinden dolayı 2000 yılında İngiltere Kraliçesi tarafından Britanya İmparatorluk Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon, ilk kez banyo için ürünler tasarladı. Avrupa lansmanı Londra’da yapılan ve kısa bir süre sonra Türkiye’de de tanıtılacak Liquid koleksiyonunda; seramik sağlık gereçlerinin yanı sıra, banyo mobilyası, aksesuar, yer ve duvar karoları da yer alıyor.


VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kaliteyi bütüncül bir yaklaşımla ele alıyor. Benzersiz bir banyo deneyimi yaratmak için dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım ofisleriyle işbirliği yapan VitrA bugüne kadar tasarım, inovasyon ve üretim yetkinliklerini Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun ve Ross Lovegrove gibi tasarımcılar ile Indeed, NOA, Pentagon Design, Pilots Design gibi tasarım ofislerinin uzmanlıklarıyla buluşturdu.


Comments


bottom of page