top of page

YAPI SEKTÖRÜNÜN EN DEĞERLİ MARKASI: KALESERAMİK

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance, “Türkiye’nin En Değerli Markaları-Turkey 100” raporunu açıkladı. Türkiye seramik sektörü lideri Kaleseramik, geçen yıl olduğu gibi bu yılda Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında yer aldı.

Kaleseramik, bağımsız marka değerlendirme ve strateji danışmanlık şirketi Brand Finance’ın "Türkiye'nin En Değerli Markaları-Turkey 100" raporunda zorlu pandemi koşullarına rağmen sıralamada bir sıra yukarı çıkarak, 87’nci sırada yer aldı. Çatısı altındaki Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, Edilcuoghi ve Edilgres markalarıyla insan sağlığına duyarlı, sürdürülebilir, çevreci ve doğa dostu inovatif ürünleri ile sektörde ilkleri gerçekleştiren Kaleseramik, bir kez daha Türkiye'nin en değerli markaları arasındaki yerini korudu.

Kaleseramik’in Türkiye’nin en değerli markaları listesindeki varlığını artık geleneksel hale getirdiğini vurgulayan Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş “Türkiye’de seramiğe adını veren bir marka olarak, ürettiğimiz ürünleri iç pazarın yanı sıra dünyanın en büyük seramik üreticisi Çin dahil 80 ülkeye ihraç ediyoruz. Bugün de 64 yıllık bilgi, birikim ve tecrübemizin yanı sıra sahip olduğumuz Ar-Ge gücümüz ile küresel marka olma yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın da bu başarımızı bir kez daha tescil etmesi, bizlere bu yolda ekstra motivasyon sağlıyor. Bunda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kaleseramik olarak, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da daha iyi bir dünya için üretmeye; ülkemize ve insanımıza değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.


Comentarios


bottom of page