top of page

YENİ BAŞLAYANLARA ÖZEL BANYOLAR

VitrA’nın çocuklar için tasarladığı özel banyo koleksiyonu Sento Çocuk, miniklerin temizlik ve banyo ritüellerini oyun atmosferi içine taşıyor. Bu koleksiyonda, ergonomi, hijyen ve güvenlik ögeleri öne çıkıyor.

Sento Çocuk koleksiyonu, VitrA İnovasyon Merkezi’ndeki Ergonomi Laboratuvarı’nda yürütülen test çalışmalarıyla, 3-4 ve 5-6 yaş grubundakilerin cinsiyet, boy, kilo ve diz yükseklikleri dikkate alınarak geliştirildi. Bunun için önce çocukların tuvalet konusundaki davranışları ve banyoya dair ihtiyaçları incelenerek uzmanların görüşleri derlendi. Bir banyoyu çocuklara uygun kılan ergonomik özellikler belirlendikten sonra, tercih edecekleri renk ve tasarımlar kullanılarak Sento Çocuk koleksiyonu yaratıldı.


Ergonomi, hijyen ve güvenliği öne çıkaran ögeleri bir araya getiren Sento Çocuk, özellikle okul öncesi eğitim veren kurumların ihtiyacına cevap veriyor. Çeşitli ölçülerde tekli, ikili ve üçlü kullanım özelliği çocukların birbirlerini el yıkamaya teşvik etmesini, birbirlerine destek olmasını ve süreci oyun atmosferinde keşfetmesini sağlıyor. Ayrıca banyoda yaşanabilecek kazaları da en aza indirmeyi amaçlayan koleksiyon, yuvarlak hatlı tasarımları ve esneyebilen malzemeleriyle, yaralanmalara izin vermiyor.


SENTO VE BANYODA ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARI

  • Ergonomik: Çocukların ayaklarının yere değmesi için, klozetin yerden yüksekliği 3-4 yaşındakiler için 28 cm, 5-6 yaşındakiler içinse 35 cm olarak tasarlandı.

  • Güvenli: Çocuklar oturur ve kalkarken klozetin yanlarına tutunduğundan, klozet kapağına tutunma alanları eklendi. Kendiliğinden yavaşça kapanan klozet kapağı, hem sessiz hem de çocukların ellerinin sıkışmasını önlüyor. Aksesuarların kenarlarına yerleştirilen yumuşak silikon korumalar ise ekstra güvenlik sağlıyor.

  • Hijyenik: Koleksiyonun kanalsız klozetlerinde, sağlığa zararlı bakteri ve organizmaların saklanabileceği kanal ve delikler bulunmuyor. Tüm seramik ürünlerde, bakteri oluşumunu % 99,9 oranında önleyen VitrA Hygiene özel sır teknolojisi kullanılıyor.

  • Sağlıklı: Koleksiyondaki ürünler, tasarımlarındaki yalınlık, yuvarlak hatlar ve gizli montaj detaylarıyla kirlere saklanacak yer bırakmıyor, temizliği kolaylaştırıyor.

  • Erişilebilir: Gömme rezervuara uyumlu kumanda paneli, 75-85 cm arasında bir yüksekliğe monte edilerek, 3 yaşındaki çocuklar tarafından da rahatça erişilebilir hale getirildi. Üçlü lavabonun kademeli yapısı ise farklı boylardaki çocukların lavaboya kolayca ulaşmasını sağlıyor.

  • Rahat: Bataryanın özel olarak tasarlanan kumanda kolu, çocukların bataryayı rahatça açıp kapatmasını sağlarken, parmaklarını sıkıştırma riskini de en aza indiriyor.

  • Pastel: Hitap ettiği yaş gruplarının duyularına odaklı pastel renk seçenekleri, çocukların gelişim süreçlerine destek veriyor.

Comments


bottom of page