top of page

DÜNYA SERAMİK SEKTÖRÜ, UNICERA İSTANBUL’DA BULUŞUYOR


Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük ikinci ihtisas fuarı olan UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı, 06–10 Kasım tarihleri arasında dünya seramik sektörünü Türkiye’de buluşturuyor. 350 katılımcı, 1200’den fazla uluslararası marka ve 20 ülkeden 100’ün üzerinde yabancı katılımcının yer aldığı fuarın bu yıl tarihi ziyaretçi rekoru kırması bekleniyor.

Son yıllarda Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörleri arasında yer alan seramik sektörü, 100’ün üzerinde ülkeden gelecek ziyaretçileriyle 06-10 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da bir araya geliyor. Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük ikinci ihtisas fuarı olan ve uluslararası alanda sağladığı ticaret hacmi ile en önemli organizasyonlar arasında yer alan UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı, 06– 10 Kasım tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor.


Her yıl 120 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan UNICERA, Türkiye seramik sektörünün son yıllardaki gelişimine katkıda bulunarak bu yıl rekor ziyaretçi hedefliyor. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen, lider, güçlü markalarının tüm yaşam alanları için tasarladıkları son teknoloji ürünleri sergileyeceği fuarda, 2023 ve 2024 projeleri sergileneniyor. Tüm dünyada sürdürülebilirlik, yeşil mimari, çevreci yaklaşım ve geri kazanımın öne çıktığı son yıllarda Türkiye seramik sektörü de başarılı projeleri, ileri teknoloji tasarımları, özgün ve dünya standartlarında ürünleri ile uluslararası pazarda büyüyor.


Türkiye Seramik Federasyonu düzenliyor


Türkiye seramik sektörünün ve bu sektörün ticari hacminin gelişiminde önemli rol oynayan UNICERA İstanbul Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı, alanında ülkemizdeki en büyük ticari platform konumunda. 3 milyar doları aşan ve 4 milyar dolar ihracat hedefi ile büyüyen sektör için B2B görüşmeler, yabancı alım heyetleri, 100’ün üzerinde ülkeden gelen ziyaretçilerle yeni iş bağlantıları imkanları sunan fuarda, sektörün gelişimine yönelik etkinlikler de öne çıkıyor.


UNICERA Uluslararası Fuarcılık A.Ş. ve TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından, Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) iş birliği ile düzenlenen UNICERA, uluslararası bir marka olarak Türkiye’nin yanı sıra seramik sektörüne yön veren dünyaca ünlü markaların da katılımıyla dünyanın ikinci büyük ihtisas fuarı olarak başarılarını sürdürüyor. 100 bin m² alanda organize edilecek olan UNICERA, bu yıl tarihi ziyaretçi rekoru kırmaya hazırlanırken, on binlerce satın almacı ve profesyonel ziyaretçi aylar öncesinden rezervasyonlarını yaptırdı.

Avrupa UNICERA’ya çıkarma yapacak


350 katılımcı, 1200’den fazla uluslararası marka ve 20 ülkeden 100’ün üzerinde yabancı katılımcının yer aldığı UNICERA Seramik, Banyo, Mutfak Fuarı’na Avrupa’dan birçok ülke büyük ilgi gösteriyor. Türkiye’nin en önemli, güçlü firmalarının ve markalarının yanında bu yıl fuara, Avrupa ve bölge ülkelerden firmalar yoğun katılım gösterdi. UNICERA Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda İtalya, Portekiz, Yunanistan, Hong Kong, Polonya, Rusya, Portekiz, Litvanya, Avustralya, BAE, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Fransa, Bulgaristan, Çin ve Kıbrıs’dan ziyaretçiler ağırlanacak. Fuara katılan firmalar arasında Anka Seramik, Creavit, Ege Seramik, ECA SEREL, Eczacıbaşı-VitrA, Etili Seramik, Duratiles-Akgün Seramik, Decovita, Graniser, Granito, Güral, Kale, Kütahya Seramik, İdevit, İSVEA, Seranit, Seramiksan, Yurtbay Seramik, Yüksel Seramik, Turkuaz Seramik, Turavit, Mega Seramik gibi sektörün önde gelen firmaları bulunuyor.


2024 Trendleri UNICERA’DA ilk kez görücüye çıkıyor


UNICERA’da 2023 tasarımları ve teknolojilerinin yanı sıra önümüzdeki yılın seramik, banyo ve mutfak trendleri, son teknolojileri ve tasarımları dünyada ilk kez görücüye çıkacak. Banyo ürünleri, zemin & duvar kaplamaları, mutfak ürünleri, seramik işleme teknolojileri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün ve hizmetin görücüye çıkacağı fuarda, Dünyanın en önemli tasarımcıları 2023 yılının trendlerini belirleyecek. Dünya seramik pazarında 2’nci en büyük tedarikçi konumunda olan Türkiye, UNICERA ile yeni pazarlara yelken açacak.

Comentários


bottom of page