top of page

ECE HOLDİNG, 2021 YATIRIMLARINI GENİŞLETİYOR

Türkiye’nin önde gelen sanayi grupları arasında yer alan Ece Holding, yeni yatırımlarla büyümesini sürdürüyor. Şu anda 1250 kişiye istihdam sağlayan şirket, Çorum’daki yeni yatırımı tamamlandığında 250 kişiye daha iş olanağı yaratmış olacak.

Anadolu kalkınmasına büyük önem veren Ece Holding, Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde başlattığı iki yeni yatırımı 2021 yılı son çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planlıyor. Şirket, ekonomi ve yönetim biliminin gereklerini yerine getirerek Çorum gibi ortalama bir Anadolu kentinden dünyaya açılan ve dünya çapında iş yapan bir şirketin oluşturulabileceği konusunda diğer üreticilere de örnek oluyor. Katma değer sağlamak, üretimi artırmak, istihdam yaratmak gibi hedefleriyle aynı cesarete sahip girişimcilere ufuk açan Ece Holding bu amaçla 2021 yılında Çorum’daki yeni yatırımı tamamlandığında 250 kişiye daha iş olanağı yaratmış olacak. Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, 2021 yılında ihracat artışının yüzde 18 olmasını beklediklerini belirtti.


Ece Holding, 2013 yılında İtalya pazarında ilk 10 üretici arasında yer alan yarım asırlık Isvea firmasını da satın alarak Türk banyo gereçleri pazarıyla buluşturmuştu. Bugün Ece Holding çatısı altındaki Isvea ürünleri, vitrifiye seramik alanında öncü ülke İtalya’nın başarılı tasarımcıları ve tasarım stüdyolarının imzalarını taşıyor. ABD merkezli Phoenix Venture Capital Investment da, Isvea’nın Türkiye satış, pazarlama ve dağıtım işlerine ortak olacak. Yapılan anlaşma ile Isvea’ın Türkiye dağıtımında kurulan ortak şirkette Ece Holding yüzde 92, Phoenix Capital ise yüzde 8 pay sahibi olacak.

Holding ayrıca teknoloji ve makine üretimi alanında faaliyet gösteren Genitec’in vitrifiye seramik sektörü için ithal edilen makinelerini, Ar-Ge çalışmalarıyla Türkiye’de üretmeyi başardı. Şu anda 12 farklı ülkede Genitec’in ürettiği seramik makineleri üretim yapmaya devam ediyor

Comments


bottom of page