top of page

ECZACIBAŞI VİTRA MARKASIYLA 5. KEZ İHRACAT ŞAMPİYONU

VitrA markalı ürünlerin dışsatımında görev alan Ekom Eczacıbaşı Dış Tic. A.Ş., seramik sağlık gereçleri ve seramik kaplama malzemeleri kategorilerinde en çok ihracat yapan şirket seçilerek iki büyük ödül almaya hak kazandı. Ekom ayrıca, kaplama kategorisinde “En Yüksek İhraç Birim Fiyatına Sahip Firma” oldu.

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB) tarafından bu yıl 5. kez verilen “İhracatın Şampiyonları” ödülleri kapsamında, sektörlerinin en çok ihracat yapan, ihracatını en fazla artıran ve en yüksek ihraç birim fiyatına sahip 46 şirket toplam 78 ödülün sahibi oldu. İlk yıldan başlayarak ihracatta şampiyonluğu bırakmayan VitrA’nın ödüllerini, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Avrupa Bölge Direktörü Ferit Erin ve VitrA Karo Satış Direktörü Mert Sevil, Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe’den aldı.

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, sektörünün ilk ihracatını yapan kurumu olarak, ülkemizin toplam seramik sağlık gereçleri ihracatının yüzde 50’sinden fazlasını gerçekleştiriyor. VitrA Karo ise AB ülkelerine yapılan karo seramik ihracatında metrekare bazında birinci sırada yer alıyor.


Comments


bottom of page