top of page

KALE’DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Kale Grubu'nda yeniden yapılanma süreci kapsamında üç üst düzey yönetici pozisyonunda görev değişimi yaşandı. Kale Grubu Başkan Yardımcılığı görevine Altuğ Akbaş, Kaleseramik Genel Müdürlüğü görevine Timur Karaoğlu ve Kalekim Genel Müdürlüğü görevine Murat Gönültaş atandı.


Kale Grubu'nun İnsan Kaynakları Politikası çerçevesinde uyguladığı ve üst düzey yöneticilerinin bir sonraki pozisyonlara hazırlanmasını öngören 'Halefiyet Prensibi' çerçevesinde gerçekleştirilen şirket içi atamalar kapsamında, grup yönetiminin yanı sıra Kaleseramik ile Kalekim şirketlerinin üst yönetiminde yeni görevlendirmeler yapıldı.


Tarık Özçelik Altuğ Akbaş

Timur Karaoğlu Murat Gönültaş


35 yıldır önemli görevlerde bulunan Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Holding İcra Kurulu Üyesi Kadri Tarık Özçelik’in kendi isteğiyle emekliye ayrılması üzerine göreve Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş getirildi. Yeni görevlendirme kapsamında, Altuğ Akbaş'tan boşalan Kaleseramik Genel Müdürü görevi ise Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu'na devredildi. Kale Grubu'nda yapılan atamalar çerçevesinde, Timur Karaoğlu'ndan boşalan Kalekim Genel Müdürü unvanını, şirketin Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Gönültaş devraldı.


Kale Grubu Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Zeynep Bodur Okyay, yeni atamaların Kale Grubu'nun vizyonunu yansıttığını ve şirkete dinamizm getireceğine inandığını belirterek, “Türkiye'nin öncü sanayi gruplarından biri olan Kale Grubu, yeni yılda da yine her biri alanında öncü şirketleri ile sektörlerine öncülük etmeye devam edecektir. Atamalar, grubumuz ve şirketlerimiz için önemli bir bayrak değişimidir. Yeni atanan arkadaşlarımızın devraldıkları bayrakları, bilgi ve birikimleri ile çok daha ileriye taşıyacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Comments


bottom of page