top of page

KUŞ UÇUŞU UZAKLIK

Seramik disiplininde üretim yapan genç akademisyen ve sanatçıların, Türkiye’nin farklı bölgelerinden mesafeleri kuş uçuşu ile aşarak bir araya gelmesiyle başlayan “Kuş Uçuşu-Uzaklık” etkinliğinin üçüncü durağı Muğla oldu.

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü evsahipliğinde düzenlenen “Kuş Uçuşu Uzaklık– III” başlıklı sergi, Nisan ayında Erdinç Bakla Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Betül Karakaya, Hasan İn ve Gökçe Özer Eröz’ün birlikte oluşturduğu Kuş Uçuşu-Uzaklık etkinliği; büyük şehirlerin dışında, seramik sanatına ilgi duyan sanatsever ve öğrencileri güncel sanat eserleri ile buluşturmayı amaçlıyor. Bu disiplinde üretim yaparak izleyiciye kanat açmış genç akademisyen ve sanatçıların, Türkiye’nin farklı bölgelerinden mesafeleri kuş uçuşu ile aşarak bir araya gelmesiyle başlamıştı. Sanatla mesafeleri kısaltabilmeyi hedefleyen bu yolculuk, artık dönemsel bir göç gibi beklenen bir etkinliğe dönüştü. İlki Erzurum’da, ikincisi Kayseri’de gerçekleşen etkinliğin bu durağı ise Muğla oldu. Sergide birbirinden farklı dil ve üretim biçimlerine odaklanan 32 genç sanatçı ve akademisyenin çalışmaları gösterildi.


Kuş Uçuşu Uzaklık-III; Havva Eker Aktaş, Pınar Baklan, Gökçe Uysal Başer, Emre Can, Ayşe Canbolat, Halil İbrahim Çakır, Bahadır Cem Erdem, Gökçe Özer Eröz, Kadir Ertürk, Müjde Gökbel, Can Gökçe, Ezgi Gökçe, Aykut Alp Gürel, Esma Burcu Sereli Havasi, Hasan İn, Duygu Kahraman, Betül Karakaya, Şirin Koçak, Mehtap Morkoç, Nizam Orçun Önal, Didar Ezgi Özdağ, Buğra Özer, Serkan Özer, Betül Aytepe Serinsu, Eser Şensılay, Setenay Sipahi, Hasan Numan Suçağlar, Gamze Boz Sülüşoğlu, Fidan Tonza, Oya Aşan Yüksel ve İsmet Yüksel’in eserlerini bir araya getirdi.


Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan’da izleyici ile buluşan serginin dijital kataloğuna https://online.flippingbook.com/view/452998369/ dan erişilebiliyor

Comentarios


bottom of page