top of page

SEREL’İN HİJYEN VURGUSU HER YERDE

E.C.A. SEREL, dokunma kontrollü armatürler ve gümüş iyon teknolojisiyle geliştirdiği su sıçratmadan 360 derece yıkama sağlayan lavabo ve klozetlerle pratik önlemlerimizi tam kapasiteli hijyene dönüştürüyor. Değişen koşullara paralel olarak operasyonel süreçleri ve ürünlerini güncelleyen firma, pandemi döneminde de insanı ve doğayı önceleyen yaklaşımını koruyor.

Covid-19 ile tüm dünyada mücadelenin sürdüğü bugünlerde hijyen esaslı ürünlerin gelişimine yönelik AR-GE çalışmaları hızla devam eden Elmor A.Ş’nin Genel Müdürü Enver Öz, Elmor’un hijyenik teknolojilere yaptığı üst düzey yatırımları vurguluyor: “SEREL ile 2015 yılında vitrifiye sektöründe gümüş iyon teknolojisi kullanarak tüm vitrifiye ürünlerini fiyat farkı gözetmeksizin sırladık ve hijyenik yüzeyli seramik sağlık gereçleri dönemini başlattık. Güvenle kullanım ayrıcalığı sunan aynı nano teknolojik hijyen standardını, E.C.A. armatürlerinde Icon, Purity, Myra, Mina ve

Novita armatür serilerine standart olarak ekledik. Bu teknolojiyi müşterilerimizin talebi doğrultusunda E.C.A.’nın diğer serilerinde de uygulayabiliyoruz”.


“Türk insanının temizlik anlayışından esinlendik”


SEREL markasıyla 2015 yılında başlattıkları Hygiene Plus teknolojisini geliştiren mühendis ve tasarımcıların Türk insanının temizlik anlayışından esinlendiğini belirten Enver Öz, bu teknolojiyi şöyle anlatıyor: “Hygiene Plus teknolojisi, gümüş iyonlar sayesinde vitrifiye yüzeyinde kir barındırmama durumunu kapsıyor. SEREL’in tüm ürünleri kir tutmayan özel yüzey kaplamalarına sahip. Hygiene Plus olarak isimlendirdiğimiz bu hijyenik yüzey uygulamasını 2016 itibariyle armatür yüzeylerimizde de uyguladık. Krom malzemeli armatür ürünlerinde nano teknoloji kullanılarak sağladığımız hijyenik kaplamalı armatürleri ilk üreten firma olmanın gururunu ayrıca yaşıyoruz. Banyolarımızda hijyeni düşünerek geliştirilen diğer SEREL ürünleri ise Pure Wash olarak tanımladığımız, klozet iç yüzeyinin kolay temizlenmesini sağlayan ve pazarda kanalsız klozet olarak bilinen vitrifiye ürünlerimiz ve sektöre yine markamızın kazandırdığı Easy Wash kendi kendini temizleyebilen lavabolarımızdır. Öte yandan, yüzey temasını sıfırlayan fotoselli armatürler de içinde bulunduğumuz kritik dönemde tercih edilebilecek önemli ürünlerimizden biri. Bütün bu örneklerde görüldüğü gibi,

kuruluşumuzdan bu güne ürün ve hizmetlerimizde kalitemizi artırmak üzere etkin şekilde kullandığımız teknolojiyi gelecekte de kullanmaya devam edeceğiz.”

SEREL, “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” aldı


Pandemi döneminde de hijyen esasını korumak üzere bir dizi operasyon geliştiren ve TSE standartlarını üst düzeyde hayata geçirerek “önce sağlık” diyen SEREL, bakanlık iştiraklerince yapılan denetlemeler sonucu Manisa’da bulunan SEREL Seramik Fabrikası ile kendi sektöründe ve bölgesinde “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazanan ilk kuruluş oldu.


SEREL, pandeminin başladığı günden bu yana bir sanayi kuruluşu olarak tüm sistemini Covid-19 ile mücadele yönünde kurguladı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından sanayi işletmelerinin Covid-19 ile mücadelesinde rehber niteliğinde hazırlanan ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’nun tüm yönergelerine uyumlanan kuruluş; çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin, yani tüm paydaşların sağlığını gözetmek üzere yeniden yapılandı.


Süreç boyunca Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) belirlediği tüm prosedürü eksiksiz olarak yerine SEREL Seramik Fabrikası, geçtiğimiz ay TSE uzman denetçileri tarafından kapsamlı bir şekilde kontrol edildi. Denetim sürecini başarı ile tamamlayan fabrikada; üretim alanları, servisler, atık yönetimi, ofisleri, tuvaletler, yemekhaneler, sterilizasyon

çalışmaları, bilgilendirme eğitimleri gibi pek çok farklı birim ve operasyon noktasında hiçbir uygunsuzluk tespit edilmedi.


Yalnızca salgın dönemi için değil aynı zamanda salgın sonrası dönemde de işletmelerin güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunu temsil eden “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” ile SEREL, insan faktörünü önceliğe alan köklü geleneğini tescilledi.


Comments


bottom of page