top of page

SMART FELSEFESİYLE HİJYEN VE TASARRUF BİR ARADA

Tüm ürünlerine Çevresel Ürün Deklarasyonu ‘EPD’ alan ilk Türk firması Kaleseramik, deneyimli markası Kale Banyo ile hijyen ve tasarrufu bir arada sunuyor. Firmanın ‘Smart’ felsefesiyle hayata geçirdiği ‘SmartHijyen’ özelliğine sahip ürünleri, daha az su ve temizlik malzemesiyle daha hijyenik ortamlar yaratıyor.


2017 yılından beri klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapağı gibi vitrifiye ürünlerinde ‘SmartHijyen’ özelliğini standart olarak ürettiklerini belirten Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, bunun için de ürünlere fiyat farkı eklemediklerini söyledi. Ürünlerinde, insan, teknoloji ve tasarım odaklı bir yaklaşımla hareket ettiklerine dikkat çeken Zeliha Özay Yurdatap, “Ürün sunmaktan çok, çevreci yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturmak için çalışıyoruz. Kale Banyo markasıyla, tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. ‘Smart’ felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik ürünler ile aynı zaman çevreye de dost çözümler sunuyoruz” dedi.

Evlerde, en çok mikrop barındıran yerlerden biri banyolar. Nemli ortamlarından dolayı Campylobacter’den Salmonella’ya, E. Coli’den Aspergillus’a birçok bakteri özellikle klozet ve lavaboları yuva edinirler. İşte bu yüzden hijyenik bir banyo, sağlık için yaşamsal önem taşır. Hijyenik bir banyoya sahip olmanın en güvenli yolu ise tedbiri baştan almak. Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdan Kale Banyo, konutlardan işyerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar pek çok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, lavabo, pisuvar, klozet kapağı gibi vitrifiye ürünlerini, SmartHijyen özelliği ile üretiyor. Kale Banyo, aynı zamanda daha az temizlik malzemesi ile daha kolay temizlik sağladığı için doğaya dost çözümler sunuyor.

SmartHijyen özelliğinin, bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını da bozarak yok ettiğinin kanıtlandığını vurgulayan Kaleseramik Pazarlama Direktörü Zeliha Özay Yurdatap, bu teknoloji sayesinde, hijyenik bir banyoya kavuşmak için daha az temizlik maddesi ve su kullanılacağını, bunun da çevrenin daha az kirlenmesi anlamına geldiğini kaydetti. Yurdatap, “Kale Banyo olarak; tüm vitrifiye ürünlerimizi, SmartHijyen özelliği ile üretip tüketiciyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. SmartHijyen, Kale Banyo ürünlerinde sağladığı antibakteriyel özelliğini, ilk günkü gibi koruyor. İçeriğinde bulunan nano boyuttaki gümüş iyon, mikropların hücre duvarlarına zarar vererek, DNA ve RNA yapılarını bozuyor. Kullanılan nano gümüş iyonları, ürünlerin üzerinde bulunan bakterilerin çoğalmasına engel olurken, mevcut bakterileri de yok ediyor” diye konuştu.

İşte Kale Banyo’nun, tasarrufa yönelik, çevreci ve yenilikçi ‘Smart’ grubunda yer alan ürünlerinden bazıları:


Temizliği kolaylaştıran klozet: ‘SmartYıkama’

Kale, bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre, yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. Kanalsız tasarımı sayesinde kir ve bakterilere karşı koruma sağlayan sistem, aynı zamanda Kale patentli özel jet tipi yıkama sistemiyle suyu dışarı sıçratmadan her yere eşit şekilde yayarak yıkama sağlıyor. Kale’nin su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart’ grubunda yer alan ‘SmartYıkama Klozet’, hijyenik kanalsız yapısıyla kusursuz çalışıyor. ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’, kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, kanalsız yapısı, daha az temizlik malzemesi kullanılmasından dolayı çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile tüketici ve profesyonellerin özellikle ilgisini çekiyor.

Sofistike renkler ve pırıltı: ‘SmartColor’

Anti bakteriyel ve kolay temizlenen Kaleguard yüzey korumasına sahip lavaboları ‘SmartColor’ serisiyle sunan Kale, lavabo tasarımını ve rengini seramik novatik ile tamamlıyor. ‘SmartColor’da hayata geçirdiği mat renk alternatifleri ‘beyaz, siyah, vizon, inci ve antrasit’ ile banyoları ferah ortamlara dönüştüren Kale, içi parlak dışı mat klozetleri ile banyolarda fark yaratıyor. Özel kristalleştirilmiş yüzeyiyle her zaman ışıltılı bir görünüme sahip klozetler, banyoların havasını değiştiriyor.

Bakımı kolay, elektronik: ‘SenseSmart Pisuvar’


Kale patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor.


Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor. Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Elektronik pisuvar, ayrıca 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor.

Hem temiz hem tasarruflu: ‘AquaSmart Pisuvar’

Kale’nin, sadece 1 litre su ile hem etkili temizlik yapan hem de yüzde 30 su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart Pisuvar’ı, çevre dostu yapısıyla öne çıkıyor. Nozzle ile suyu eşit yayma sistemine sahip AquaSmart Pisuvar, compact yıkama sistemiyle tam uyum sağlıyor.


留言


bottom of page